Mladá léta "Karla Marxe"

 

 

Ocitli jste se v 80.letech 20.století bylo to zvláštní období, kdy vrcholila "studená válka" a koncem těchto let začalo období "tání". Byla to doba, kdy se rozhodovalo, "kdo z koho". Sovětský Svaz byl na vrcholu své moci a "druhá-první" supervelmoc za Atlantikem si to nechtěla nechat líbit. Začalo poslední kolo v boxu těchto gigantů za asistence celého Světa. Pro mne byly, ale důležitější "uhry", tajně vypité pivo, bigbít a taky slečny od čtrnácti vějš.

Samozřejmě jsme taky vnímali tuto schizofrenní dobu. Vůbec se nám nelíbilo, že gramofonové desky vychází jen ve čtvrtek a jejich málo. Nelíbilo se nám, že nás nutí ostříhat si dlouhé vlasy...a nelíbilo se nám...no toho by bylo hodně. Přesto to byla doba skvělá a neopakovatelná. Bezstarostná pro nás byla i když Rusáci vjeli do Afganistánu, i přes smutek když zastřelili Johna Lennona.

Kdybych se měl znovu narodit nevybral bych si jinak. Zní to pateticky, ale je to tak. Ta doba, které jedni říkají "doba malin nezralých", druzí "čas vína" a třetí - puberta je možná to nejkrásnější co prožíváte. Máte všechno před sebou, jste mladí a silní a nikomu nevěříte, že přijde i "čas bědování". Nechci být sentimentální, ale rád bych se do té doby na chvilku vrátil. Možná vás i pobavím, protože i dějepis toho ražení může být zábavný, úsměvný i napínavý.

 

"milenci z 80.let"-poznáš je?

co trochu dobové hudby? (klikni)

seznam se s dobou -"vysvětlivky"(klikni)

 

 

http://kalendar80leta.nazory.cz/

prosím klikni

e-mail : misa.grisa@seznam.cz